Květen 2014

Anglie (25-30.4.2014)

4. května 2014 v 13:30 | Zúza |  Diary
Ani nevím kde začít. Stalo se toho tolik. Asi na začátek jsem strašně ráda, že jsem se dokopala k tomu, abych si sedla k noťasu a začla psát. Dokonce bylo o čem psát, ale den mi rychle utekl a já jsem zase nic nenapsala. Vážně jsem na sebe byla naštvaná.

Vítě co je děsivý? Už je květen. Což znamená, že už jenom něco přes měsíc školy. A pak druhák. Mmmm .. strašně to utíká. Jak vidím maturanty, tak to s nimi prožívám (a to je ani neznám). Vůbec nevim jak přežiju svojí maturitu.

Takže k Anglii. Byl to zájezd od školy a vyjeli jsme 25.4 (pátek). Jeli jsme nějakých 20 hodin a myslela jsem, že umřu. Nejspíš to bylo tím, že jsem seděla u uličky a tam fakt není možný si nějak lehnout. No přežila jsem to. Hned v sobotu jsme šli na prohlídku Oxfordu a k rodinám jsme se dostali až večer. Naštěstí jsme dostali hodnou paní (portugalka), která měla děti už pryč z domu a manžel měl práci přes noc, takže přes den spal a ona tam byla sama. Nejvíc jsem se bála, že celkově angličanům nebudu rozumět, ale nakonec jsem se nějak dorozumněla. Sice gramaticky nejvíc blbě, ale všichni jsme se pochopili.

Další den jsme jeli do Stadfordu nad Avonou. Shakespear samozřejmě. Je to moc krásný městečko a strašně klidný a takový útulný. Tady jsme byli na motýlí farmě, v kostele kde byl pochován Shakespear a v neposlední řadě jsme šli s holkama při rozchodu do restaurace na cream tea.

V pondělí jsme byli v Bath. Jane Austen, lázně apod. Lázně mě moc neoslovili, ale město je zajímavý. Naštěstí jsme měli moc dobrou průvodkyni, která nás vzala i do Fashion museum.

A nakonec to nejlepší. V úterý Londýn. Vážně mě štvalo a štve, že jsme tam byli jenom jeden den a to ještě poslední. Moc věcí, které bych chtěla vidět a my je nestihli. Viděli jsme Big Ben. parlament, obchodní ulici (se stánkami ne Oxford street), park, Buckingham palace a další. Ano stihli jsme toho dost, ale ne tolik po čem bych mohla říct ,,Fajn už jsem viděla Londýn, můžem jet domů". Tower Bridge jsme například jenom podplouvali, když už jsme se vraceli k autobusu směrem domů. Ale každopádně lepší jeden den v Londýně než žádný, no ne?

Jinak fotky bych měla mít příští týden, tak je sem dám :)

To je nejspíš pro teď vše a já jdu trochu poklidit, donést dědovi čaj z Anglie a pak se musím kouknout na češtinu. Vysvědčení se blíží a já o čtyřku moc nestojím ..