Listopad 2011

Petardy do rukou dětí nepatří!

30. listopadu 2011 v 6:00 | zúza |  Články na téma:
Petadry ... téma o kterém by šlo psát a psát a psát. Možná, že by se to hodilo k silvestru, ale na to bych si určitě nevzpomněla. Teď vám krátce popíšu co mě k tomuto tématu přivedlo ...

Dnes, vlastně včera jsem o odpoledce šla s kamarádkami k číňanům pro oběd (houska ;D), potom jsme šli směrem na Dirty ovšem nas zastavila ráa, jak z pušky, a křik: pomóc ... to bolí .... pomozte mi a furt opakující. Když jsme si uvědomili, že to není asi žádná hra, kterou malý děti hrajou tak jsme se rozeběhli ke hřišti (ono to ani žádné hřiště není jen plác kde běháme). Proč tam? Protože po cestě kde jsme šli je na hřiště vidět a především je to slyšet. Když jsme přiběhli už ho kluci přinesli do školy a tam ho ošetřovali. Do školy jsme šli i my s holkama se poptat po tom klučinovi. Zjistili jsme, že má menší díru (přehnaný slovo ... není to díra jako skrz na skrz) a spálené konečky prstů. ... Myslím si, že dopadl ještě hodně dobře.


Pointa? - Petardy, dýmovnice a takovéhle nebezpečné a neužitěčné věci nechte někomu kdo tomu rozumí. A teď to není jen pro malé děti. Většina dospělích dopadává mnohem hůř než chlapec o němž jsem se zmiňovala. Stačí se jen podívat na zprávy po silvestru, že?


Memories

27. listopadu 2011 v 6:00 | zúza |  Články na téma:
Nechci žádný deníček do kterého bych psala všemožné kraviny a nutila bych se do něj psát každý den ...

Jsem si řekla, když jsem měla prázdný pevný sešit ... pro deníček jak vyšitý. A právě tuto větu v něm mám zapsanou hned na první stránce. Myslim ... vím, že o tomto sešitě nikdo neví. Ani rodiče, sestra ani kamarádka.

Do typického deníčku si dokážu zapisovat cca týden. Potom na to kašlu, nemám náladu, čas a ani nevím co bych do něho měla psát. Proto jsem si založila můj Memories.

Možná, že něco podobného ... stejného taky máte. Ale taky třeba ne. První zápis jsem napsala dne 13.března 2011.


A slouží mi k zapsání a následovně přečtení mích vzpomínek na které bych možná zapomněla a nebo si je jen připomenu. Myslím si, že to je dobrý způsob venedí nějakého deníku, kusu papíru ... jak chcete.

Jinak jsem zjistila, že mám vcelku problém zapisovat do deníku nebo i mého memoriesu. Furt mám takový divný pocit ... co kdyby si ho někdo přečetl?! Asi jsem v divná, ale nerada se někomu svěřuji i třeba jen tomu papíru. Mám ráda svoje soukromí a svoje myšlenky ...


Chci podzim!

22. listopadu 2011 v 6:00 | zúza |  Články na téma:
Ani nevím, co mě přimělo napsat tento článek, ale asi to, že za oknem by měl být podzim ... měli by jsme nosit kabáty a lehkou šálu ... svetry ... ponča. Ovšem, nevím jak u Vás, ale u nás to vypadá na zimní bundu, teplou mikinu, šálu, čepici a termohrnek s teplým čajem.

Kdyby jste se mě zeptali jaké období mám nejraději asi bych se hodně dlouho rozmýšlela a rozmýšlela bych se mezi létem a podzimem. Asi by vyhrál podzim ... a proto mě vcelku mrzí, že toto období se tento rok vcelku přeskočilo, všimli jste si? To listí a taková ta atmosféra Podzimu byla vcelku asi týden a najednou mrazy! Pf .. co to je? Ale hold vybírat si nemůžeme ...

Na létě mě někdy štve to vedro, ale zase miluji déšť, bouřky ... A proto mám ráda podzim. Je to něco mezi, listí všude kolem, není vedro, ale ani zima, ...

To by se ta příroda nemohla vzpamatovat a tu zimu ještě trochu odložit? Byla bych jí moc vděčná ...


Ovšem ... chtít můžem

Nové rubriky!

21. listopadu 2011 v 16:31 | Zúza |  Momentálně ...
Áno .. zase jsem kouzlila s blogem ;) A pro tentokrát jsou tu rubriky.

Momentálně
- Rubrika do které budu přidávat News, aktualnity, nebo když jsem třeba ve škole

Referáty
- Proč vám nepomoc s referátama? Tady najdete čtenářský deník, referáty, nápady atd. Vše mé tvorby!

Pro vás
- Rubrika, kde najdete tipy a vše o by se Vám mohlo hodit.

Statistiky
- Někdy, (když si vzpomenu) sem dám návštěvnost za týden, měsíc ... moje vyjádření a ták.

Photos
- Abych nemusela dávat fotky do rubriky - Only I . Tak jsem založila tuto rubriku, kde všechny fotky najdete pohromadě.

Články na téma:
- Rozhodla jsem se třídit i ty články. Články, které uveřejním na magazínu budou v článcích, ale takové články, kde mě co napadne, tak budou v této rubrice. (Zítra můžete vidět první článek ;))

Show
- jak už tu delší dobu slibuji tak se časem objeví i show, tak proto tato rubrika.

Quaestio
- Jaká rubrika vás na mém blogu potěšila?


Tepláky

21. listopadu 2011 v 6:00 | zúza |  Móda
Nějak ta rubrika móda zaostává, že? ... Tak, aby se tu něco objevilo dnes budu psát o Teplákách.

Mám se za ně stydět?
Proč by jsme se měli stydět za to, že nemáme vypasované džíny? V dnešní době je tolik růzdných stylů tepláků a hlavně doma beru přísloví - Pohodlí na devše. I když jdu po vesnici a nemám náladu si brát džíny, tak si stejně vezmu nějaké tepláky, který si nemusim hlídat, abych se neumazala. Takže odpověď na otázku: Ne, není proč!

Kdy nosit tepláky?
Trochu blbě položená otázka, ale jinak bych to asi nevymyslela. Připadá mi vcelku blbí chodit do školy v telákách, když není cvičení C.O (civilní obrana). Ale třeba na tělocvik si ani nic jinýho, kromě legín, nejde snad vzít. A vcelku pochybuju, že si někdo vezme po Praze nebo Brně tepláky. Na to jsme až moc ušlechtěný národ a hryzalo by nás co si o nás ti druzí myslí, no ne?

Proč je nosit?
Jak už jsem psala, proč se bát, aby se mi ušpinili kalhoty? Tak si vezmu tepláky přeci ;)) Ale ono dnes jsou už tak úžasný tepláky a vcelku drahý, kde se někteří budeme bát, aby jsme je neroztrhli nebo neušpinili i ty tepláky.
18.11.2011

18. listopadu 2011 v 17:35 | Zúza |  Diary
Já vim, že už Vás s tim štvu ... žádnej článek .. žádný video ..
Ale já se polepšim, sice nevim kdy, ale polepšim se ;) Momentálně jsem ráda, když přijdu v šest domů a na blog sice myslím, ale ne v tom smyslu, že bych něco kloudnýho vymýšlela. To raději nic!

Můžete řikat: A co jako víkendy?
O víkendech jsem s kamarádkou nebo zrovna zítra jedu k sestřenici na oslavu a ták. Prostě si užívám život aspoň o víkendech a snažim se vyvarovat těm stereotypním dnům co chodim do školy. Taky si všímáte jaký je to stereotyp během pracovních dnů? Až hrůza ... No nevim jestli má cenu Vám tu vykládat o mém týdnu .. asi by Vás to nudilo. Možná někdy jindy :D

A závěr?
- Snad o víkendu ty cookies ;) A konečně mám svůj noťásek, takže super :)


News - 10/11/2011

10. listopadu 2011 v 20:00 | Zúza |  Ostatní
Ták, zas po nějaké době udělám News, aby jste věděli co se v posledních dnech děje a co bude na blogu, takže Let´s go!

1. Protože jsme byli v pondělí v kině na Lidicích napíšu Vám během příštího víkendu recenzi.

2. Potřebuji podzimní fotky, takže se vydám s kamarádkou asi o tomto víkendu něco vyfotit a s nějakými "povedenými" se rozdělím s Vámi, aby jste mohli závidět jak jsem krásná (smích)

3. O víkendu budu dělat cookies a když se povedou tak vyfotim návod a napíšu recept ;))

4. Abych Vám líným lidem pomohla, tak Vám napíšu můj ČD. Neboli spíše 3 povídky z Povídek malostranských. Které jsem přečetla! :D

5. Určitě se dočkáte zase nějaké písničky, protože by v tom byl čert, kdybych se zase nějaké nemohla zbavit ...

6. Když budu mít fantazii tak napíšu článek na téma týdne. Ale nic neslibuji!

7. A na konec ... videa? Jestli nějaké chcete tak pište otázky do video-rozhovoru tady. Potom chci udělat video-líčení a jako NOVINKU show! Jakou? Včas se dozvíte .. nechte se překvapit!

Jinak bych Vám chtěla poděkovat za to, že sem chodíte i když zrovna aktivní nejsem ...
Přežijte první čtvrletí a berte všechno s nadhledem


Cee lo green - Forget you

4. listopadu 2011 v 17:09 | Zúza |  Hudba
Tak po nějaké době muzika, kterou poslední dobou poslouchám :) A je to Forget you od Cee lo green. Určitě znáte ;)


Úryvek:
I see you driving´round town
With the girl I love and I´m like.
Forget you!
Oo, oo, ooo

Vidím to, jak jsme projížděli kolem města,
dívku, kterou jsem měl ráda a miloval
Nezapomenu na tebe!
Oo, oo, ooo


Ani nevím proč se mi píseň líbí, ale nějak mě chytla a furt si ji zpívám :) Ovšem jsem našla i dívku jménem Tiffany Alvord, která tuto píseň přezpívala a myslím si, že je to hodně dobrý :) Nedokážu říci co je lepší Originál nebo přezpívaná od Tiffany? No posuďte sami a určitě stojí za to si poslechnout i její další písničky ;)