Červenec 2011

Šmankote .. co to dělám?

29. července 2011 v 18:18 | zúza and Buddy |  Ostatní
Já se sama sobě divim .. vždy jsem se divila na ty blogy jako například .. hlásněte mi tu. MucQ ! Taky to ještě nesnášim :D Ale jak už jsem Vám tu psala přihlásila jsem se do soutěže o "nejrostomilejšího" mazlíčka. Když tak se podívejte a hodnoťte - Já tam jsem jako Zúza+Buddy, ale nenutim Vám, aby jste nám ten hlas dali! Když tak ho dejte našim konkurentům .. nám to nevadí :) Chtěli bychom zvítězit, ale rozhodně nebudu spamovat ostatní blogy reklamama :D

Kam na dovolenou? 0.2

29. července 2011 v 14:00 | zúza |  Prázdinová série
Tak a je tu druhý díl prázdninové série: Kam na dovolenou? Tentokrát se podívám do krásné Itálie, která je další z mnoho nejnavštěvovanějších míst turisty. Ovšem stejně jako u Francie, nejvetčí pýchou Itálie je hlavní město Řím ovšem dnes Vám napíšu pár slov o Toskánsku. Jestli jste zvědaví co toto místo zač, tak klikněte na Celý článek.

27.7.2011

27. července 2011 v 21:01 | zúza |  Diary
Diary

Čauves :)
.. tak tu zase po čase je Diary. Je možný, že některý to nudí, ale já dneska nemám sílu na nic. Jsem ráda, že žiju.
Nevim jak vy, ale já si prázdniny užívám, ale nikdy bych nevěřila, že budu mít furt o dělat. Když nepeču tak obírám rybíz (jo obírám rybíz ..) nebo píšu nějaké články. Ale jsou dny jako třeba dnešek - ráno jsem jela ještě s mamkou a buddym na veterinu na Buddyho očkování. Odpoledne ke kadeřnici (to je hrozná povinost :D). Potom jsme se stavili v květinářstí. Já samozřejmě natěšená, že tam budou mít nějaký kaktusy. Bingo! Měli. Sice malý, ale měli. Takže mám tři. (Budou fotky, budou ;)) Dva kaktusy a potom jeden živý kámen. Jestli máte s ním zkušenosti budu ráda, když napšete, protože já ho mám po prvý. Nebudu se Vám tu nějak rozepisovat.. asi by Vás to nudilo. Ale jak jsem psala, že Diary nebude, tak ho budu provozovat jednou za měsíc.. A to posledního :) Takže příští měsíc s Diary .. Banzáj

Já peču 0.2 - Muffiny

25. července 2011 v 18:00 | zúza |  Moje umělecké střevo
Jak jsem zmiňovala .. pekla jsem přes 60 muffinů. No řeknu Vám, že to bylo něco, ale zvládla jsem to a tady máte recept a fotky. Dělala jsem banánové a ořechové. No .. budu držet palce ať se Vám povedou! ;)


Rozhovory

25. července 2011 v 17:01 | zúza |  Ostatní
Hezké odpoledne ;)
asi včera jsem si uvědomila, že už jsem neudělala dlouho nějaký rozhovor. A vzpomněla jsem si, že na mailu mám nějaké už potvrzené. Stačí jen poslat otázky. Takže se Vás ptám: 1. S kým by jste si rádi přečetli rozhovor? 2. Máte nějaké otázky nebo spíše na co by jste se zeptali: Martina Dejdara, Tiny.

Dále mám v této rubrice pro Vás dvě překvapení :) Jeden rozhovor bude s velmi slavou zpěvačkou, herečkou a já nevim co ještě a další bude s jednou z "nejznámějších" blogerek. No .. máte se naco těšit, ale teď to chce nějaké nápad na ty otázky .. ách jo ..


Pretty little liars / Hezké malé lhářky

23. července 2011 v 12:00 | zúza |  Články
Je možné, že jste už tento název slyšeli. Jedná se o americký seriál, který proboural/probourává svět seriálů pro mladé. Vlastně to nemusí být jenom pro mladé, ale já si myslím, že ostatní věkovou kategorii to zrovna dvakrát nezaujme. Ale .. je možné, že ano. Jestli máte rádi americké (napínavé) seriály tak bych Vám doporučovala kliknout na celý článek.

Nový desing

23. července 2011 v 6:00 | zúza |  Ostatní
Jak jste si mohli všimnout, na blogu je nový desing. Opět mi ho udělala Daysy a já si myslím, že se jí povedl. Co si myslíte vy? (odpoledne budou i popisky do menu ;))

Samí katastrofy ..

22. července 2011 v 20:00 | zúza |  Mini Ćlánky
Možná, že jste si toho všimly, možná, že ne, ale zkuste se podívat na televizní noviny a poslouchejte je. Samí bouračky, atentáty, povodně .. je to absolutně hrozný. Proboha co to je? Já jsem zastánce toho názoru, že nám to příroda "oplácí". Ale to, že nějací lidé jezdí jako .. s prominutím .. dobytci, tak se nedivte, že vám to někdy nevyjde a skončíte ve stromě. Ani nevim proč tento článek píšu, ale neříkejte, že to není hrozný. Když konečně se dá do hromady Haity, potom Japonsko .. tak teď nějací lidi daj bombu do Osla? Asi jsem jediná, ale já to nechápu.!


Já v soutěži!

21. července 2011 v 14:12 | zúza
Áno .. už je to tak .. přihlásila jsem se do soutěže. Soutěže o nejrostomilejší zvíře. Tak jsem se tam spolu s Buddym zaregristrovala. S fotkou? Touhle:
No budeme doufat, že vyhrajeme ;) Soutěž probíhá zde:

Frajeřina, závislost, nuda .. ?

19. července 2011 v 10:00 | zúza |  Články
možná jste uhádli, že dnes bude článek na téma - kouření. Teď si nejsem jistá, ale asi to bylo jako téma týdne, ovšem co jsem se dívala na blog, tak tam jsem žádný článek na toto téma nenašla.Dárky

18. července 2011 v 18:00 | zúza |  Zúza
Tak jak jsem slííbila tak tady jsou nějaké dárky co jsem dostala ..

1. Nivea set
- Šampon Volume
- Sprchový gel
- Deodorant2. Kytka.. dále jsem dostala peníze, bonboniéru, ts3 - luxusní bydlení a od rodičů časem (až si vyberu) mobil ;) Každý typ na mobil je vítán.

Když se to ... tak pořádně

18. července 2011 v 13:37 | Zúza |  Ostatní
Aneb .. mám počátač na dva kusy, protože se mi rozbilo to co drží při sobě monitor a klávesnici takže to teď vypadá hodně vtipně, ale zároveň docala smutně. Aspoň bude odvikačka no.

Teď jsem na tátově nótu, tak se Vám budu snažit přednastavit co nejvíce článků, ale nic neslibuji, protože v mim počítači mám všechny fotky apod. No budu se snažit.. A dneska jsem si od kamarádky pučila nějaké knihy, takže mám co dělat ;)
Držte mi palce ať to tu zvládnu
a ..
Banzái - Zúza

Kosmetický set

17. července 2011 v 9:00 | zúza |  Kosmetika
Asi před týdnem jsem dostala kosmetický set , ve kterén jsou laky na francouzkou manikůru , stíny na oči , tvářenka a lesk na rty ..
Takže tady jsou fotky :)
-> cottage

15. července 2011 v 12:20 | zúza |  Diary
Nevím jestli dohle by nemělo být spíš jako oznámení, ale dala jsem to do diary. Jinak jsem si založila nový blogspot, kde budu přidávat jen diary (www.zuza-nka.blogspot.cz) kdyby jste někdo chtěl tak můžete nahlédnout, ale teprve jsem s tím začala, takže nic extrémního nečekejte ;)

Fuj to jsem se lekla!

14. července 2011 v 13:53 | zúza |  Témata týdne
Z názvu bych asi pochopila, že jsem něco extrémního zažila, nebo spíš, že jsem ducha potkala. Boužel, bohudík, že sem nic takového nezažila. Článek, tedy nebude téma moje "story", ale spíš můj názor na duchy. Budu ráda, když i vy svůj názor zapojíte ;))

Kam na dovolenou? Úvod + 0.1

13. července 2011 v 23:06 | Zúza |  Prázdinová série

Je léto, určitě jedete někam na dovolenou anebo si rozmýšlíte, kam jet. S tím bych Vám mohla pomoc, protože mám tátu řidiče autobusu (zájezdového) tak mám, takový menší přehled kde to stojí zato. Proto jsem se rozhodla založit takovou letní sérii, která sem bude přibývat jednou za týden (aspoň doufám). Sice pochybuji, že když si přečtete, že třeba v Chorvatsku tam a tam je to moc hezký, tak že tam hned pojedete, ale budu ráda, když připojíte názor anebo jestli jste cestovatel tak i nějaký zážitek. To je myslím vše k úvodu a hned jdeme na první díl.

Francie - Provence okolo Avignonu
Francie … určitě sen některých lidí. Někteří, když se řekne Francie tak si vybaví Eifelova věž. Určitě je to typická památka pro Francii, ale z tátovo vyprávění je to jen železná věž, kam se žene tisíce lidí. Francie je krásná země od severu až k jihu. Je to krásná země. Já Vám teď představím jedno z mnoha míst, kam má cenu se ve Francii podívat.

Tak tedy Provence okolo Avignonu. Je tu příjemné klima, spousta památek.. Např. městečko Orange, které se nachází severo-východně od Avignonu asi 30 km. Než přijedete do městečka Orange nelze minout vesnici Chateauneuf-du-pape (šató de pap) (překlad: papežský zámek), které je proslaveno kvalitním vínem, které se udržuje na předních místech světového žebříčku. V Orange můžete najít římské divadlo a další antické památky.
Od městečka Orange (směrem Jiho-západním cca 30 km) se nachází římský akvadukt Pont du Gard (akvadukt = vodovod viz obrázek)

Tento kraj země se vyznačuje též nejen jako kraj vína, ale i kraj meruněk, broskví, melounů a směrem jižním k Arles (starobylé město římské a románské památky např. Amfiteátr (kolosem), pobyt malíře Van Gogha) se pěstuje i rýže, roste tu také bambus a je to také kraj koření a různých rostlin např. levandule, tymián apod.


(fotka pořízená tátou u Akvaduktu Pont du Gard)

Organizace ;)

11. července 2011 v 21:11 | zúza |  Ostatní
Protože jsem se zase dostala na blog, tak jsem se rozhodla to tu trošku z organizovat ;)

1. "Affs"
- jsem docala hodně promazala aneb jsem nechala jen Roxy , protože ona funguje .. líbí se mi její články a celkově jí mám jako Affs ráda ;) A ostatní jdou do koše.! Protože nejsou aktivní apod. Dalo by se říct, že Affs jsem zrušila a teď mám v menu oblíbené stránky.

2. Plánuji nový desing
- Doufám, že k narozeninám dostanu nový mobil s lepším foťákem a vyfotim nějaké fotky. A ještě doufám, že bude mít Daysy čas na můj desing. No uvidíme ..

3. Dále tu máme plán pro tento týden na články:
12.7 / 13.7 - Kam na dovolenou? Úvod + 0.1
13.7 - TT : Duchové
14.7 - Kouření
15.7 - Já peču 0.2 (muffini)
16.7 - Recenze na film - Šéfe, jsem v tom!
17.7 - Moje kosmetika - Nový set
18.7 - Když ti umře někdo blízký ..
19.7 - Kam na dovolenou? 0.2
20.7 - Živly
Tento plánek je jen na přehled :)) Je možné, že se v něčem seknu :)

Na co se těšíte nejvíce?(Momentka našeho hlídače ;)) - Buddy 14 měsíců)

Čtenářský deník 0.1

8. července 2011 v 15:22 | Zúza |  Ostatní
Protože i já jsem musela mít ty nějaké knihy do školy, tak jsem se rozhodla, že Vám sem dám aspoň některé. Snad se Vám budou hodit ;))

Malý princ
- Antoine de Saint-Exupéry
Děj: Všchno začíná tím, že malý princ se vydává na cestu vesmírem, kde objevuje malé planetky, na kterých jsou velmi divní lidé. Na jedné z nich je třeba král, který má problém, že nemá komu vládnout. Na další je třeba člověk co počítá hvězdy a myslí si, že mu ptří. Dále taky Malý princ pozná Lampáře, která musí každou chvíli rozsvicovat a zhasítan lampu, protože "jeho" planeta se otáčí tak rychle, že je hned den a hned noc. Nebo potkal Pijana, který furt pije, aby zapomněl na to, že se stydí, na dalších potkal Zeměpisce, Domýšlivce a nebo navštívil planetu zemi. Domýšlivec - ten touží po neustálém obdivu. Zeměpisec - by moc rád něco prozkoumal, ale chybí mu badatel a na planetě zemi se Malý princ potkává s pilote, s kterým se spřátelí a vypráví mu celý příběh kde byl a co zažil. Nakonec Malý princ zase odchází, odkud přišel.

V zámku a podzámčí
- Božena Němcová
Děj: V zámku i podzámčí je velký ruch, musí být všehno skvělé, protože má přijet paní Škočdopolová (hraběnka ze Springfieldu). Ona to žádná hraběnky není, jen si koupila titul. Myslí si, že je skvělá hraběnka, ale lidem jenom škodí, ale hlavně zato může služka Sára, kterou má hraběnky velice v oblibě a nechává se jí ovlivňovat. Bohužel služka Sára vidí jenom peníze. Na zámku je vše dokonalé, ale v podzámčí je jenom chudina, do které patří i vdova Karásková (její muž spadl z lešení a zabil se). Paní Karáskové zbyli jenom dva synové Vojta a Josífek. Jednoroční Josífek bohužel umírá na choleru a jeho matka se zhroutila. Vojta našel druhý domov u Sýkorů, kde mu bioloická matka zemře a Sýkorovi ho přijmuli za vlastního syna. Mezi tím hraběnka onemocněla a lékař jí doporučil, aby jela do Itálie tak i tak s celou rodinou uskutečnila. Než odjela, s pánem se rozhodli založit opatrovnu pro děti a nemocnici. Nakonec se z hraběnky stala dobrá dáma.


Tak to je vše co Vám sem z toho dnes dám ..
Doufám, že Vám to s něčím pomůže a chystám udělat i ČD 0.2 kde budou zase jiné knihy :))

Peníze, penízky .. kde jste?

6. července 2011 v 15:30 | Zúza |  Články
Určitě to všichni znáte. Když dostanete kapesný .. za chvíli co? Není. A nebo horší situace, žádné kapesné nedostáváte ...

Zúza is back!

6. července 2011 v 12:07 | zúza
Poslušně hlásím, že ta menší "pauza" končí a doufám, že blog zase začne pracovat aspoň na 99 % :) Chystám pro Vás články, videa, rozhovory, fotky a pod. ;) Doufám, že se Vám to bude líbit. Už dneska by měl vyjít první článek .. nechte se překvapit :) A kdyby jste měli nějaký nápad na téma článku nebo s kým by Vás zajímalo udělat rozhovor tak budu jedině ráda když napíšete do komentáře pod článek.
Zúza